Poháre na víno Turbulence 570ml (2ks)

740774000005700111

New product

Poháre sú dodávané v originálnom darčekovom balení značky Bohemia Crystal.

balenie pohárov

na objednávku

7,89 €

Dostupné parametre

Objem pohárov570 ml
Poháre nabiele víno, červené víno

Popis

bohemia crystal poháre na vínoVyskúšajte nový zážitok z pitia vína! Pohár Turbulence je vyrobený unikátnou technológiou, ktorá so sebou prináša jedinečný dizajn a niečo navyše. Spoločnosť Crystalex využila svoje dlhoročné skúsenosti s odbore a s kombinácii s tradičnou kvalitou skloviny vytvorila unikátny kalich, ktorý ľahkým točením spôsobí vínu to, čo bežnému dekantovaniu trvá hodiny.

Špeciálne tvarovaná vlnka spôsobuje pri jemnom točení kalicha lepšiu a rýchlejšiu oxidáciu víno ako za bežných podmienok. Nie je preto už potrebné pripravovať víno hodiny pred podávaním. Stačí iba pár sekúnd krúživého pohybu kalichom a pomocou plastického tvarovania dôjde k rýchlejšiemu okysličeniu nápoja. Okysličenie odstraňuje pachy, ktoré víno za dobu uzavretia vytvorilo. Lepšie tak vynikne buket jednotlivých vín. Vôňa je jeden z najdôležitejších znakov pri hodnotení kvality vín. Podľa arómy môžeme určiť napríklad pôvod alebo odrodu príslušného vína. Práve vnútorné tvarovanie spôsobuje pri pohybe víno uvoľňovania aromatických látok a zvýraznenie chuti. Konzumácia víno tak nadobúda úplne nových rozmerov!

Toto je klasický pohár na červené víno. Vhodný predovšetkým pre mladé alebo zrelé červené víno, ale môže sa s ním podávať aj niektoré biele a červené vína burgundského typu. Pohár vyniká svojim klasickým a zároveň ojedinelým tvarom pripomínajúcim ľahko roztvorený tulipán - telo kalíška je baňaté a smerom k hrdlu sa uzatvára, aby dokonale kumuloval aromatické látky nápoja. Poháre pre červené vína by mali byť predovšetkým objemné, aby sa aróma mohla dokonale rozvinúť a víno dostatočne okysličiť. Víno by sa do takéhoto pohára malo nalievať hlboko pod polovicu. Čím väčší je pohár, tým nižšie nalievame s pomere k jej objemu. Pri krúživom pohybe pohárom vzniká dosť veľká plocha a víno sa vďaka tomu dokonale prevzdušní a jeho vôňu si tak užijeme oveľa viac.

V správnom pohári Váš obľúbený nápoj bude chutiť oveľa lepšie.

Bohemia Crystal® je tradičný výrobca českého skla. Skláreň sa vyznačuje svojou automatizovanou výrobou a použitím vysoko kvalitného krištáľového skla nazývaného "Crystaline" bez použitia olova (tzv. Bezolovnaté sklo). Jeho prednosti sú vysoká priezračnosť a mechanická odolnosť. Precízne formované, tenkostenné kalíšky s hladkým okrajom dávajú vyniknúť aj najjemnejším vínam, elegantné poháre zvýraznia chuť iných, rovnako obľúbených nápojov. Poháre výrobcu Bohemia Crystal® sú ozdobou každej slávnostnej tabule a tiež poslúžia ako vhodný doplnok neformálnych stretnutí. Nedekorované sklo je vhodné pre umývanie v umývačkách. Každý z výrobkov, ktorý je určený pre kontakt s potravinami, podlieha prísnym predpisom o zdravotnej nezávadnosti.

Podobné produkty